Ендуро Кирково-2019: Състезателите на WINBET окупираха челните позиции в Ден I от финалния кръг на Републиканския шампионат
Избрана

20 Октомври 2019

Състезателите на WINBET Теодор Кабакчиев (WINBET Extreme Racing, KTM), Кристиан Петров (WINBET Hard Riders, KTM) и Стоян Пачарозов (WINBET Hard Riders, KTM) спечелиха първите места съответно в класовете „Про“, „Експерт“ и „Сеньор“ след първия ден на Ендуро Кирково 2019. Надпреварата се организира от Крос Клуб Кирково и Община Кирково и е финален кръг от Републиканския Ендуро шампионат (BG-X Enduro Championship).

Както Moto-Zone.bg по-рано спомена, стартовият списък наброява общо 83-ма състезатели, които мерят сили в класовете „Про“, „Експерт“, „Сеньор“, „Стандарт“ и „Жени“.

С 55 километров трак наситен обилно с естествени препятствия и прокаран професионално из живописните райони на Родопите трябваше да се справят днес пилотите от клас „Про“.

Тук без изненада първи до финала достигна Теодор Кабакчиев, който преодоля дистанцията за 03:54:11 часа. 1:41:26.9 часа по-късно финалната линия пресече друг състезател на WINBET – Искрен Генов. Доминацията на WINBET в „Про“ категорията допълни Георги Топалов (Husqvarna), който завърши четвърти.

„Трасето беше уникално! На мен лично много ми хареса, трудно, много натоварващо, изискваше добра издръжливост, за да успееш да завършиш. При мен имаше един интересен момент, защото заради проблеми с GPS-а, ми се наложи да се върна до падока и да тръгна 20 минути по-късно след редовното ми стартово време. Това направи състезанието ми много интересно. Имах стимул да гоня другите. Щастлив съм, защото в края на деня успях да задмина всички и да стана първи.“ – каза Теодор Кабакчиев специално за Moto-Zone.bg.

***

Според мен трасето днес беше доста кораво, минахме го почти без почивка. Беше направено за подготвени състезатели. Просто физически се изморих след средата и успях да завърша едва втори.“ – каза Искрен Генов за Moto-Zone.bg.

Общо 42 предизвикателни километра в посока Маказа бяха подготвили организаторите за пилотите от категориите „Експерт“ и „Сеньор“.

В клас „Експерт“ Кристиан Петров беше безапелационен и финишира първи за общо време 2:51:04.5 часа. Тук в топ 5 се класираха още двама пилоти на WINBET Hard Riders – Димитър Христов (Husaberg), който завърши 3-ти и Атанас Ангелов (KTM), който стана 4-ти.

Стартирах първи. Карах през цялото време сам. Трасето не беше кой знае колко трудно, колкото натоварващо. Маркировка липсваше на доста места и навигацията на някои моменти даваше доста отклонение, докато си си в трака. Имам сигурно едни 20 минути само в лутане напред-назад и като не е минавал никой пред мен и стана още по-трудно. Все пак съм доволен, че успях да завърша първи” – каза Кристиян Петров пред Moto-Zone.bg

При “Сеньорите” Стоян Пачарозов достигна до финалната точка на Ендуро Кирково 2019 за 3:25:19.3 часа, а съотборникът му Момчил Генов (Gas Gas) завърши на третата позиция.

Под новината може да видите пълното класиране от навигацията. Надпреварата продължава с утрешния Ендурокрос. Резултати и подробен репортаж от Ендуро Кирково очаквайте по-късно днес в Moto-Zone.bg.