Михаил Флоров завърши с подиум дебютната си година в клас SSP Open 600 на испанския CIV шампионат по мотоциклетизъм
Избрана

19 Ноември 2019

Българската мотоциклетна надежда Михаил Флоров (SP57 Racing Team, Yamaha) завърши повече от перфектно сезон 2019 с бронзов медал в дебютната си година в категория SSP Open 600 на испанския CIV шампионат по мотоциклетизъм. Финалният кръг на сериите се проведе през изминалия уикенд при пълните трибуни на пистата Circuito de Barcelona Montmelo.

Пътят, който извървя едва 18-годишният софиянец този сезон беше дълъг и труден. Moto-Zone.bg припомня, че CIV шампионатът е т.нар. „аматьорски шампионат“, което обаче далеч не го прави лесен. Състезателите са на доста високо ниво. Въпреки конкуренцията от над 25 състезатели във всеки кръг в SSP Open 600, Михаил Флоров извоюва една победа на легендарната “Арагон” и два подиума – на «Арагон» и на също добре познатата на българските фенове писта “Херез» - там, където печелят битките и пилотите от MotoGP.

Иначе, Михаил Флоров стартира финалния кръг в Барселона от 9-та позиция на стартовата решетка и завърши на 5-та позиция, като точките, които спечели, му бяха достатъчни за третото място в крайното класиране за годината.

74802918 2524928764429929 7227353709083099136 n

Шампион стана Пако Моралес (Yamaha), а вицешампион – Елена Розел – също с Yamaha.

Беше много студен уикенд! Квалификациите не минаха както трябва. Попаднах на трагик и не успях да направя добра обиколка. Стартът ми беше добър, влязох с една позиция напред, но още на втората обиколка разбрах, че сме сгрешили с гумите - бях с медиум гуми, а трябваше с меки, но се учим от грешките си!”

Попитахме Михаил Флоров как се постига такъв успех, на което той отговори:

“Със сигурност знам едно: трябва отдаденост на максимум към спорта и много, много работа!”

78112149 2406004549620688 1968861932458868736 n

А относно плановете за следващия сезон...

“Не мога още да кажа скоро ще знам. До тогава не искам да казвам нищо! Очакват ме много тренировки за догодина. Искам да подобря уменията си и да се боря за топ позициите във всяко състезание.”

Седмица преди състезанието в Барселона Флоров направи доста приличен дебют и в категория SSP Open 600 на ESBK (RFME – CEV) – професионалният шампионат по мотоциклетизъм на Испания, където ще се състезава следващата година. Очаквайте подробности, първо в Moto-Zone.bg.